Apple android’den farklı bir işletim sistemine ve donanıma sahiptir. Bu yüzden Iphone telefon tamiri diğer android marka telefonlara göre daha farklıdır. Erbaa Teleservis; profesyonel teknik ekibimiz ile hızlı onarım hizmeti sunuyor. Müşterilerimizin telefon tamiratında en çok endişe ettiği unsurlardan birisi telefonlarındaki verilerin silinmesi. Telefonunuzdaki verilerin silinmemesini garanti ederek güvenli ve kaliteli hizmet sunuyoruz. Garantili hizmet prensibimiz ile müşteri memnuniyetini artırarak hizmet vermeye devam ediyoruz.

Telefonlar, günlük yaşantımızda aktif olarak kullandığımız teknolojik cihazlardan. Bu yüzden yaşanan arızaların hızla giderilmesi önem taşıyor. Iphone telefonlarınızda yaşadığınız arızalarda hızlı ve kalıcı çözümler için teknik servisimize başvurabilirsiniz.

Iphone Ekran Değişimi: Telefonunuzun ekranı düşme kaynaklı veya başka bir sebepten hasar gördüğünde anakartta bir problem yoksa ekran değişimi gerekebilir. Telefonunuzun modeline göre ekran değişimi fiyatları değişiklik gösterir. Değişen parçanın telefona birebir uyumlu olması daha sonra tekrar bir arıza yaşanmaması açısından önemlidir. %100 orijinal parça değişimi ile telefon ekranında tamirat ardından bir problem yaşanmamasını garanti ediyoruz.

Ön Cam / Arka Cam Değişimi: Ön cam kırıldığında genellikle iç ekran sağlam kalır, sadece ön camda hasar vardır. Ekran değişimine göre daha küçük bir hasardır. Teknik servisimiz uygun fiyatlar ile ön cam değişimi yaparak ana camı kurtarmanızı sağlıyor. Peki ön cam değişimi nasıl yapılır?
Ekran üzerinde bulunan çıta özel kimyasallar aracılığı ile ana çıtadan ayrılır.

  • Ekranı çıtadan ayırdıktan sonra kırık olan cam iç ekrandan ısıtıcı ve tel yardımıyla ayrılır.
  • Kırık olan cam ayrıldıktan sonra ana ekran temizlenir.
  • Yeni cam ekrana kalıplar yardımı ile yapıştırılır.
  • Ekran ile cam birleştikten sonra sıcak press makinesi uygulanır.
  • Lamine işlemi bittikten sonra vakum makinesine bırakılarak kabarcıkların oluşması önlenir.
  • Vakum işlemi bittikten sonra ekran çıtası kalıplar yardımı ile ekrana geri yapıştırılır.

Özellikle yeni Iphone modellerinde arka kısım cam olarak üretilmeye başlandı ve telefonlar daha hassas hale geldi. Bundan dolayı telefon bir darbe aldığında arka camda kırılma meydana gelebiliyor. Bilgilerinizin ve verilerinizin silinmemesini garanti ederek %100 orijinal arka cam değişimi yaparak telefonunuzun uzun ömürlü kullanılabilmesini ve parça değişimi yapılmamış gibi görünmesini garanti ediyoruz.

Iphone Kapanma Tuşu/Ses Tuşu/Home Tuşu Tamiri: Herhangi bir düşürme sonucu alınan darbe, tozlanma, sıvı teması ya da uzun süre kullanımdan dolayı aşınma yaşanmasından dolayı tuşlar tamirat gerektirebilir. Bozuk olan tuş tespit edildikten sonra tuşun tamir edilmesine ya da tuşun değişmesine karar verilir.

Iphone home tuşu bilindiği üzere ekranda bulunur ve parmak iziyle çalışır. Home tuşunun tamiri android telefonlardan ve Iphone ses, kapanma tuşlarından farklıdır. Iphone home tuşu değişimi şu şekildedir:

  • Kapatılmış ve vidaları sökülmüş telefon vakumlu aparat kullanılarak açılır.
  • Herhangi bir elektriksel hasardan korunmak ve işlem yapabilmek için daha çok alan kazanma amacı ile batarya sökülür.
  • Telefonun ön ve arka panelleri birbirinden ayrılır.
  • İki panel ayrıldıktan sonra sökülen home tuşu telefondan çıkarılır ve yerine yenisi takılır.

Yeni sürümlerde tuş olarak bulunmaz, direk parmak izi olarak ekranda yer alır. Apple koruma amaçlı olarak tuş değişiminden sonra parmak izini devre dışı bırakır. Ancak orta tuş değişiminden sonra tuşun kendi fonksiyonlarının geri gelmesi açısından bir problem yaşanmamaktadır.

Sık yaşanan bu arızaların dışında hoparlör değişimi, ahize değişimi, mikrofon tamiri, kamera değişimi, şarj adaptörü ve kulaklık tamiri gibi tüm tamirat hizmetlerini sunmaktayız. Iphone telefon tamiri için teknik servisimize başvurabilirsiniz.