İphone 8G to 14 Promax Arası Modeller Arka Cam Değişimi

 

iPhone 8 den iPhone 14 Promax kadar olan modellerinin, en büyük farkı arka kapağının cam olmasıdır. Önceki modellerde cam arka kapak tasarımı bulunmuyordu. Tasarımdaki bu değişiklik ne kadar şık dursa da telefonları daha hassas hale getirdi. Bu yazımızda iPhone arka cam değişimi hakkında bilinmesi gerekenleri anlatıyoruz.

iPhone Arka Cam Değişimi Yöntemleri

iPhone arka camları güçlü yapıştırıcılarla kasaya bağlandığı için değişimi de zahmetlidir. Bu yüzden dikkatli bir şekilde, profesyonel ekipmanlarla yapılması gerekir.

Arka cam değişim işlemini yapmanın iki yöntemi vardır. Bunlardan biri sıcak hava diğeri de lazer kullanarak yapılmaktadır. Sıcak hava ile yapılan arka cam değişim işlemleri çok dikkatli yapılmalıdır. Çünkü sıcak hava bir profesyonel tarafından kullanılmadığında anakarta zarar verebilir. Bunun sebebi ise anakartın arka cama çok yakın olmasıdır. Anakartına zarar gelen bir iPhone’da şebeke sorunulogo sorunu, kısa devre ve açılmama gibi sorunlar meydana gelmektedir.

Lazerle yapılan arka cam değişimi ise en sağlıklı yöntemdir. Lazer ile cihaz yüksek ısıya maruz bırakılmadan arka camı sökülür. Bu yüzden lazerle yapılan arka cam değişimi sonrası anakart kaynaklı bir arıza meydana gelme ihtimali daha azdır.

Ne kadara mal olacak?

Arka cam fiyatı, modele göre değişmektedir. iPhone servis fiyatlarını öğrenmek için iletişim numaralarımızı arayıp öğrenebilirsiniz.

Ne kadar sürer?

Arka cam değişimi ortalama olarak bir gün içerisinde yapılmaktadır. Sadece aramanız ve randevu oluşturmanız yeterlidir.

HEMEN BİLGİ ALIN